RT Dominion - шаблон joomla Скрипты

received 1650954681635121

Krisztusi korba lépett csapatunk támadója, Brana Ilics, aki pénteken ünnepli 33. születésnapját. A magyar felmenőkkel rendelkező szerbiai csatárunknak boldog születésnapot, valamint a tavaszra sok-sok győzelmet és gólt kívánunk!

брана! Срећан рођендан!

FB IMG 1518783182947

Eldőlt, hogy vasárnap 13 órától a várkerti füves edzőpályán fogadja a tavaszi rajtra készülő csapatunk a szlovákiai Lokomotíva Kosicét. Ugyanakkor a rajt előtti utolsó edzőmeccs zárt kapus lesz, mivel a stadion építése miatt a nézők számára balesetveszélyes lenne a belépés.

dla kisvarda 720 1

A Várda LA U12-es csapata Örökösföldön a Bozsik Akadémia csapata ellen játszotta második szabadtéri edzőmeccsét, a bajnoki kiírásnak megfelelő 2x35 perces mérkőzést 8–0-ra nyerte meg csapatunk.

Czene Csaba edző: – Két részre osztottuk a csapatot, de mivel két ember hiányzott, így néhány gyerek több időt töltött a pályán. Hamar magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, irányítottuk a játékot, de az első gól nehezen született meg. A gól után azonban felszabadultabban játszottunk, és a megfelelő agresszivitás, és futómennyiség mellett, a játékunk gyorsasága is szemmel látható volt. Kis hiányérzetünk csak a miatt lehet, hogy a rengeteg helyzetből lőhettünk volna több gólt is. A következő hetekben erős ellenfelek ellen fogunk játszani, és meg kell próbálni ezt a színvonalat tartani!

Nyíregyháza Spartacus BJLA–Várda LA 0–8 (0–4)
VLA, 1. félidő: Révész - Béres, Tenkacs, Kovács K - Racskó, Babjak - Kozik, Dócs, Ésik. 2. félidő: Racskó - Juhász, Rózsa, Kramarics - Gégény, Kőrizs - Babjak, Kereszti, Ésik
Gól: Kereszti 2, Babjak 2, Kozik, Dócs, Racskó, Tenkacs

Az U13-asok ugyancsak Nyíregyházán játszottak, ők 2–2-es döntetlent értek el.
Virágh István edző: – A fiúk előtt kemény hónapok állnak, hogy nyárig minél jobban felkészüljenek az egész pályás futballra. Ehhez kitartásra és sok munkára lesz szükség. Jó felmérő volt ez a mérkőzés, hogy lássuk miben kell fejlesztenünk őket. Fontos feladat lesz a technikai, taktikai, fizikai munka.

Nyíregyháza Spartacus BJLA–Várda LA 2–2 (0–2)
VLA: Jóbi - Pap, Medve (Szél), Ténai, Gáncsos (Torma) – Kovács, Vojtko (Lakatos), Tyrkus (Gyüre) – Grunda (Farkas), Puporka (Szilágyi ), Bíró.

Gól: Puporka 2

unnamed

Az óvodai program keretén belül a Várda Labdarúgó Akadémia szakemberei a nyírkarászi óvodában ismertették meg játékos feladatokon keresztül a gyerekekkel a labdarúgás alapjait.

A program a következő hetekben az ajaki illetve a kisvárdai Tompos úti óvodákban folytatódik.

20180215 103500

Csütörtökön valamival 10 óra után ismét magyar földön landolt csapatunk, amelynek tagjai nagyon korán, magyar idő szerint hajnali 2-kor hagyták el a larai szállodát. A törökországi edzőtáborból antalyai indulással és isztambuli átszállással tért haza a küldöttség – szerencsésen, és valamennyi csomag meg is érkezett.

Ami a hét további programját illeti, péntekre szabadnapot kaptak a játékosok, akik szombaton edzenek újra Kisvárdán, vasárnap pedig megtartják a bajnoki főpróbát, egyúttal lejátsszák az első hazai edzőmeccsüket a téli szezonban. Az ellenfél a szlovák másodosztályú Lokomotíva Kosice lesz, a mérkőzés 13 órakor kezdődik. Hogy hol? A tervek szerint füves pályán, a várkerti centeren esetlen az edzőpályán. Persze alakulhat úgy az időjárás, hogy műfűre viszik a mérkőzést, de egy héttel a bajnoki rajt előtt jó lenne „igazi” füvön játszani.

20180214 170858

„Jól játszottunk, de sajnos a kapu előtt határozatlanok voltunk – értékelte a törökországi edzőtáborozás utolsó mérkőzését Kondás Elemér vezetőedző. – Az első félidőben több góllal is vezethettünk volna, hiszen négy komoly ziccerünk is volt, ehelyett rúgattunk egy gólt az ellenféllel, és mi kerültünk hátrányba. A második félidő elején jogos tizenegyeshez jutott az ellenfél, de sikerült szépítenünk, és meg voltak az újabb lehetőségeink az egyenlítéshez, ám egyéni hibából gólt kaptunk. Jó csapat ellen játszottunk, értékes tapasztalatokkal gazdagodtunk, és bár szomorú vagyok a vereség miatt, inkább még ilyenkor kapjunk ki, mint a bajnokságban.”

A mérkőzés egyik ijesztő pillanata volt, amikor a második félidő elején Rados Protics és a grúzok játékosa, Galpirin ütközött egymással. Utóbbi eszméletlenül terült el a földön, és mivel a kisvárdai kispad előtt történt az eset, Nagy István „Jáccó” gyúró segített elsőként a futballistán, aki aztán magához tért, és a meccs hajrájában a grúzok orvosa megengedte neki, hogy visszatérjen a pályára.

Az edzőtáborozás érdemi része ezzel lezárult, a csapat csütörtökön kora reggel indul Antalyából hazafelé, hogy az isztambuli átszállást követően a tervek szerint – magyar iő szerint – 10.35-kor landoljon Budapesten. A bajnokság előtti utolsó edzőmeccsét vasárnap játssza a csapat a szlovák másodosztályú Lokomotíva Kosice ellen.

FC Kolkheti Poti (grúz)–Kisvárda Master Good 3–1 (1–0)

Kisvárda: Zöldesi – Vári B., Izing, Jánvári (Papucsek) – Lucas – Melnik (Hej), Oláh G. (Oltean), Misic (Strestík), Protics – Gosztonyi (Lukács R.), Ilics (Horváth Z.)

Gól: Mihajlov 2, Gogonaia (11-esből), illetve Jánvári

28034978 1649040861826503 453738373 o

Csapatunk a csütörtöki hazautazás előtt szerdán délután a grúz első osztályban nyolcadik helyen álló FC Kolkheti Poti ellen lép pályára. A mérkőzésről szöveges online közvetítésben számolunk be.

Kisvárda Master Good–FC Kolheti Poti (grúz)

Kisvárda: Zöldesi – Vári B., Izing, Jánvári – Lucas – Melnik, Oláh G., Misic, Protics – Gosztonyi, Ilics

91. perc: Vége a mérkőzésnek, nyert a Poti 3–1-re.

88. perc: Strestík szöglete után Lukács fejelt fölé.

87. perc: Ezúttal Lucas lőtte ki az egyik grúz védőt.

85. perc: Lucas klapott sárga lapot reklamálásért.

79. perc: Jánvári helyére Papucsek, Oláh helyett Oltean állt be.

77. perc: Mihajlov újabb gólt szerzett, átemelte a labdát a kivetődő Zöldesi felett, 3–1.

74. perc: Tűzijáték a grúz kapunál, Lukács lövését a kapufától lőtték ki, aztán a kapus védett.

73. perc: Misic helyére Strestík, Gosztonyi helyére Lukács állt be, és visszatért a pályára a második félidő elején megsérült grúz játékos is.

69. perc: Misic balról középre adott, Gosztonyi nem tudott kapura fordulni a labdával.

67. perc: Ilics egy csel után 16 méterről lőtt, a kapus védett.

65. perc: Protics beadása kevéssel ment el a kapufa mellett.

62. perc: Melnik helyére Hej állt be.

61. perc: Misic szöüglete után Protics és Lucas egymást zavarták, utóbbi előbbire fejelte a labdát.

60. perc: Az egyenlítéls is meg lehetett volna, Gosztonyi labdájával Ilics ugrott ki, de szerelni tudták.

59. perc: Szépítettünk! Misic baloldali szabadrúgása után Jánvári fejelt 5 méterről a kapuba, 2–1.

53. perc: Az első gólt szerző Mihajlov lőtt fölé.

50. perc: Protics és Galpirin ütközött egymással, a grúz játékos a földön maradt, mozdulatlanul, így egy percig nagy volt az ijedtség, de végül sikerült talpra állítani a csereként beállt játékost.

47. perc: Nálunk elmaradt egy tizenegyes, nekik befújták, és a csapatkapitány Goconaia értékesítette, 2–0 oda.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

Mihajlov volt a Poti gólszerzője.

Vége az első félidőnek, vezetnek a grúzok.

38. perc: Támadunk, miközben gólt kapunk, az ide-oda pattogó labdát a grúzok 7-ese lőtte a kapu jobb oldalába, 1–0 oda.

37. perc: Gosztonyi átadása után Melnik lövésére sutára sikeredett, de így is jó volt a labda Ilicsnek, kinek lövését védte a kapus.

33. perc: Mlnik felvágásáért kapott sárga lapot a grúzok színesbőrű játékosa.

32. perc: Vári löbbölte be a labdát a tizenhatoson belülre, ahol Ilics kapuira lőtt, a kapus védett.

29. perc: Misic beadása után Protics lövését blokkolták a grúzok.

27. perc: Lucas lőtt mellé 25 méterről.

25. perc: Misic baloldali beadása után vágták ki a labdát Gosztonyi elöl.

22. perc: Gosztonyit buktatták sárga lapot érően.

14. perc: Szép ellentámadás, Gosztonyi tette ki jobbra Ilicshez, az ő beadásából Misic került helyzetbe, de a kapusba lőtte a labdát.

10. perc: Misic 25 méteres szabadrúgása és az ismétlés után is a sorfalról vágódott le a labda.

9. perc: Lucas jobbodali beadása után Oláht lökték fel a tizenhatoson belül, de a büntető elmaradt.

2. perc: Ilics 22 méteres lövését bokszolta oldalra a grúzok kapusa.

A mérkőzést Belekbe rendezik az Arcadia Golf&Resort Sport Resort centerpályáján.

MLSZ1960x640 e1458667540637

A Magyar Labdarúgó-szövetségben elkészítették az NB II tavaszi menetrendjét. A pontos órarend csak az első hat fordulóban ismert, abból kiderül, hogy csapatunk két meccsét közbetíti az M4 Sport: a második tavaszi fordulóban a Gyirmót elleni idegenbeli, illetve március 25-én a Cegléd elleni hazai találkozót.

A további fordulókban a kezdési időpontok egyelőre tájékoztató jellegűek. A két hétközi, azaz szerdai játéknapon csapatunk mindkétszer idegenbe utazik, március 28-án Békéscsabára, május 2-án Dorogra.

A Nyíregyháza elleni megyei rangadóra április 29-én, az MTK elleni idegenbeli rangadóra május 27.én kerül sor, a bajnokság június 3-án, a Sopron elleni hazai mérkőzésen zárul.

Február 25., vasárnap, 17.00: Zalaegerszegi TE FC–Kisvárda Master Good
Március 4., vasárnap, 14.00: Gyirmót FC Győr–Kisvárda Master Good (M4 Sport)
Március 11., vasárnap, 14.30: Kisvárda Master Good–BFC Siófok
Március 18.,. vasárnap, 17: Aqvital FC Csákvár–Kisvárda Master Good
Március 25., vasárnap, 12.30: Kisvárda Master Good–Ceglédi VSE (M4 Sport)

kisvarda

Nem az előre eltervezett kezdőcsapatát küldte pályára Révész Attila szakmai igazgató a Kisvárda Master Good vasárnapi NB II-es bajnokiján, hiszen a pénteki edzésen a bokájában zúzódást szenvedett Gosztonyi Andrást pihentetni kényszerült. A Dorog ellen így Oláh Gergő kapott lehetőséget, és hamar élt a bizalommal, kiharcolta azt a tizenegyest, amelyet Rajczi Pétert értékesített, és korán vezetéshez juttatta a Várdát.

A hazaiak nagy fölényben játszottak, előtte is volt már két ígéretes helyzetük, majd Rajczi és Oláh Gergő növelhette volna az előnyt, de nem találtak célt. Egyre másra lőhették a szögleteket a dorogi kapu elé a hazaiak – és ez lett a vesztük. Az egyiket követően ugyanis elszaladtak a dorogiak, és mutatós kontratámadásuk végén ide-oda pattogott a labda, végül Ivancsics Alex kapusról pattant a kapuba. Nem túlzás, az első félidőben először lépte át a félpályát a Dorog, és máris gólt szerzett. Az egyenlítés után azonnal meg lehetett volna az újbóli vezetés, de Lucas Bertucci és Cseri Tamás is a jobbnál jobb helyzetet keresett.

Valamit eltitkolt magáról a Dorog, mert a második félidőben elkezdett futballozni. Pillanatok alatt fejlődött át ellentámadásba, miközben a Kisvárda ment előre, próbálta begyömöszölni a győztes gólt. A cserékkel többször átszervezte a csapatot Révész Attila, aki Horváth Zoltán pályára küldésével a végsőkig kivárt, mert Talabér Attila sérülten játszott egy ideje, a helyére pedig fiatalt kellett volna becserélni. A védő azonban összeszorította a fogát, pályán maradt, jöhetett Horváth Zoltán, aki Rajczi mesteri megmozdulása után a kapuba préselte a győztes gólt.

Aki pedig látta azt a kitörő gólörömöt, amit a várdaiak bemutattak, az meg tudja erősíteni, hogy igenis vannak céljai a hátralévő három fordulóban is a csapatnak!

NB II: 35. forduló

Kisvárda Master Good–Dorogi FC 2–1 (1–1)
Kisvárda, 1022 néző, v.: Gyarmati (Máyer, Punyi).

Kisvárda: Ivancsics A. – Talabér, Fodor F., Izing – Hei (Bacsa, 57.), Horváth A. (Horváth Z., 80.), Lucas, Vári B. – Oláh G., Rajczi, Cseri T. (Fodor A., 60.).1 Szakmai igazgató: Révész Attila.

Dorog: Demjén – Kővári, Berkó, Hauser (Sitku, 88.), Bora, Perovics (Grabant P., 56.) – Tóth M. (Szedlár, 66.), Lénárt, Medgyes, Mészáros Á. – Simon A. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

Gól: Rajczi (11-esből, 1–0) a 17., Ivancsics A. (öngól, 1–1) a 41., Horváth Z. (2–1) a 86. percben

Percek, események
17. perc: Oláh Gergő ugrott be két dorogi védő közé a tizenhatos jobboldali saránál, megtolta közöttük a labdát, mire Hauser buktatta. A tizenegyesből Rajczi a jobbra vetődő Demjén mellett a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 1–0.

41. perc: kisvárdai szöglet után indult a dorogi kontra, Medgyes látványos mozdulattal sarokkal szöktette Lénártot, aki a bal oldalon a tizenhatoson belülre vezette, középre lőtt labdája pedig Lucasról Ivancsicsra, majd onnan a saját kapuba pattant. Öngól, 1–1.

86. perc: Rajczi vette át a labdát az ötös sarkánál, kicselezte Borát, a kapu előtt keresztbe lőtte, e becsúszó Horváth Zoltán pedig a jobboldali kapufánál becsúszva a hálóba sodorta, 2–1.

Mesterszemmel
Révész Attila: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a meccset, viszont amilyen könnyen jöttek a helyzetek, olyan könnyen el is puskáztuk azokat. A meccs második részében kiegyenlítettebb lett meccs, de a cseréink sokat tettek a játékhoz, és az utolsó negyedórában sokat mozgósítottunk a győzelemért, és Rajczi Péter teljesítménye a Dorog fölé emelte a csapatunkat.

Németh Szabolcs: – Nagyon jó csapat ellen játszottunk, az első félidőben ránk is erőltette az akaratát. Az egyenlítő gól után rendeztük a sorainkat, és a második játékrészben egyenlő partnerek voltunk, ám a végén kapott gól miatt ugyan, de megérdemelten nyert az ellenfél.